Nagypaka Csukárpaka részén található a Kép domb, a kései vaskorszak, i.sz.e. 8-5.századi Kalenderberg kultúrából, a Nagyszombati Megyei Műemlékhivatal irattári bejegyzése szerint a KÉP Domb elnevezést kapta. Környékünkön ez az egyetlen ilyen domb, amely községi belterületen maradt fenn. Nagypaka község kezdeményezésére a Kép Dombot 2017- ben nemzeti kulturális műemlékké nyilvánították. A domb egyben történelmi bizonyítékot szolgáltat az őskori és középkori temetkezési szokásokról a domb tömbjében és közvetlen közelében fellelt régészeti leletek és régészeti helyzetek alapján. A domb egyben bizonyíték arra, hogy már ebben a kora történelmi időszakban ismert volt ez a terület, mint ahogyan az őskori dombok építése és különálló vallási építészeti szimbólumok építése is. Az objektum történelmi értékét növeli kitűnő konzervált állapota. Ez a domb, egyike azon ritka , a föld felszíne felett épségben megmaradt domboknak, Szlovákia síkvidéki részén. A felszín alatt valószínűleg egy kései vaskori sírkamra maradványai vannak, köpenyében és környékén pedig vélhetőleg egy középkori temető.
A kép domb műemlék helyreállítása a nagyszombati RMH felügyelete alatt zajlott 2022-ben. A helyreállítást Jakub Klech művészettörténész végezte. Köszönet illeti Pavlík Hubertet is aki a keresztet újította fel, valamint a csukárpakai Horváth családot, akik aktívan közreműködtek a műemlék helyreállításánál.
Az elhunytat hozzátartozóikkal vagy beosztottakkal együtt temették el a halmokba (nemtudni, hogy önként haltak-e meg ebből a célból, vagy erőszakkal ölték meg). A sírokba „bizonyos célú” kerámiákat (temetési játékokat, szövést ábrázoló kerámiákat, „ragasztott” műanyag emberi végtagokkal, bika fejekkel, kerámia láncokkal stb., vízimadarak alakú edényeket) helyeztek el, ill. női és hold alakú bálványok.