Albár Római katolikus temploma 1790-ben épült klasszicista stílusban, 1870-ben felújították.
A Szent Anna Római katolikus templom,egy egyhajós klasszicista épület, szegmentális presbitérium végződésből és egy toronnyal végződő részből áll. Az 1772-ből származó barokk kápolna helyén áll, melynek falainak egy részét atemplom építésére használták fel. 2002-ben újították fel. Belső része síkmennyezetű, a presbitérium porosz boltozattal van ellátva.Található itt egy barokk festmény, mely Szent Annát ábrázolja. A padok barokk-klasszicista stílusúak az 1800 körüli időszakból. A keresztelőkápolna a templomalapítás idejéből származik. A templom homlokzatát szegmentális kivitelezésűszárnyas ablakok alkotják. A torony egy oromzatos homlokzatból emelkedik ki, amelyet gerinc formájú fülkék szegélyeznek, lisen keretekkel tagolják, céltáblás koronás párkányzattal és egy harang alakú sisak lámpással fejezik be.
Szent Anna asszony a keresztény és az iszlám hagyományok szerint Szűz Mária édesanyja.
Anna a Názáretben élő Joachimnak lett a felesége. Húsz éve éltek már együtt, de nem volt gyermekük. Anna, aki keservesen bánkódott gyermektelenségük miatt, megfogadta, hogy ha gyermeke születik, azt a templom szolgálatára szenteli.
Mindkettőjüknél megjelent Isten angyala és megvigasztalta őket. Megígérte nekik, hogy imádságaiért és alamizsnáiért Anna gyermeket szül, mégpedig egy leányt, akit majd Máriának kell nevezniük. Az angyal azt is megmondta, hogy a gyermek fogantatásától fogva telve lesz Szentlélekkel.
Anna az ígéret szerint fogant és megszülte a kislányt, akit Máriának neveztek el. A két jámbor szülő betartotta fogadalmát, és Máriát hároméves korában a templomnak ajánlották föl. Joachim ezután hamarosan meghalt. Anna másodszor is férjhez ment egy Kleofás nevű férfihoz, kitől ismét lánya született, és azt is Máriának nevezték. Kleofás halála után Anna harmadszor is férjhez ment egy Salamon nevű férfihoz, akitől újra leánygyermeket szült, és e harmadik lányt is Máriának nevezték el.